PŘÍPRAVY PÁTÉHO ROČNÍKU SOUTĚŽE INTERIÉR ROKU

PŘÍPRAVY PÁTÉHO ROČNÍKU SOUTĚŽE INTERIÉR ROKU

 

Přihlašování do pátého ročníku soutěže Interiér roku (za období 2019) je v plném proudu. Soutěž se snaží propagovat skvělé soukromé i veřejné interiéry v očích široké veřejnosti a posilovat tak povědomí o nutnosti profese architekta a interiérového designéra, a to zejména prostřednictvím masových médií. Mezi mediálními partnery Interiéru roku je více než dvacet nejvýznamnějších tištěných a elektronických médií z ČR i SR. (přihlášku najdete zde)

Do soutěže mohou být přihlášeny interiéry z Čech i ze Slovenska. Uzávěrka soutěže je 20. 2. 2020. 

Předsedou osmnáctičlenné mezinárodní poroty je opět prorektor Vysoké školy uměleckoprůmyslové prof. akad. arch. Jiří Pelcl a členy jsou například italská architektka Daniela Colli, režisérka a producentka Hana Třeštíková, malíř David Saudek nebo designér Rony Plesl.

Záštitu pátému ročníku soutěže udělili předseda Senátu Poslanecké sněmovny ČR, ministr kultury ČR, ministr průmyslu ČR, hlavní město Praha a starosta městské části Praha 7. 

Autory samotných cen navržených opět speciálně pro tento ročník budou absolutní vítězové Czech Grand design z roku 2014, kteří se vepsali do povědomí např. prací pro Ligne Roset designéři Michaela Tomišková a Jakub Janďourek (STUDIO DECHEM). Opět se bude jednat o skleněné plastiky, které vyrobí sklárna pana Martina Wichterleho BOMMA.

Vítězové budou již tradičně oznámeni jako vrcholný bod kongresu o bydlení, designu
a architektuře Living Forum, který se bude konat v úterý 31. 3. 2020 v pražském Centru současného umění DOX. Jeho téma je tentokrát Emoce, nálada… a symbolika prostoru. Jste srdečně zváni.

08.12.2019