MARCEL WANDERS UMÍ KOMBINOVAT SVĚTLA

MARCEL WANDERS UMÍ KOMBINOVAT SVĚTLA

 

Slavný Holanďan často mísí inovativní materiály a techniky a odkazuje na historické slohy a archetypy. Umožňuje tak zběsile kombinovat rozličné předměty a kusy nábytku. Wanders udělal z eklektismu vlastně přednost.

Marcel Wanders (nar. v Boxtelu, 1963) absolvoval s vyznamenáním Artez Institute of the Arts v Arnhemu v roce 1988 krátce poté, co byl vyloučen z Akademie designu v Aidhovenu . V roce 1995 si otevřel svůj ateliér v Amsterdamu.

Pracuje pro mnoho prémiových značek jako jsou Alessi , Bisazza , KLM , Flos , Swarovski , Puma a jiné. Je mnoho lidmi pokládán za jakousi anomálii ve světě umělecké tvorby. Jeho práce vzrušuje , provokuje a polarizuje , ale nikdy nezklame a vždy překvapí vynalézavostí a odvahou.
V roce 2006  mu byla udělena Elle Decoration Award  Marcelprestižní  nebo cena muzea ve Philadelphii. Marcel Wanders často mísí inovativní materiály a techniky s odkazem na historické slohy a archetypy. Často tak umožňuje eklekticky kombinovat různé předměty a kusy nábytku. Z eklektismu udělal de fakto přednost.
V roce 2001 spoluzaložil úspěšnou značku Moooi a stal se jejím uměleckým ředitelem.

06.04.2014