HABITAT SIRA TERENCE CONRANA OSLAVUJE

HABITAT SIRA TERENCE CONRANA OSLAVUJE

 

Dnes již světová síť obchodů slaví padesáté narozeniny. Kdysi zde nakupovala i Twiggy nebo Peter Sellers. Jistou dobu byly obchody dokonce součástí švédského řetězce IKEA. Habitat založil v roce 1964 známý britský designér Sir Terence Conran.

První obchod byl otevřen v Londýně na Fulham Road a v tehdy konzervativní Anglii se rozhodl nabízet moderní nábytek za dostupné ceny. O rok později Conran otevřel dalších devět obchodů a zavedl dokonce zásilkový katalog.

V roce 1973 otevřela společnost dokonce svůj první pařížský obchod, a to přímo na Montparnassu. V dalších letech expandovala zejména do Německa, Španělska a Portugalska a v roce 1992 se na krátko stala součástí impéria Ingvara Kamprada. majitele obchodu, jehož první dvě písmena jsou odvozena právě z jeho jména: IKEA.

Mezi Art direktory Habitatu patřili takoví designéři jako například Tom Dixon a v současnosti je v této pozici Pierre Favresse. Vede tým šesti dalších stálých designérů a spolupracuje s řadou talentovaných externistů. Habitat dnes patří francouzské firmě Cafom.

 

 

23.02.2014